Home / Voltage Reference / LT1634CCZ-4.096#TRPBF
LT1634CCZ-4.096#TRPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1634CCZ-4.096#TRPBF
Package:
TO-92-3
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±0.2%
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Voltage - Input -
Current - Output 30 mA
Current - Supply -
Current - Cathode 15 µA
Base Product Number LT1634
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package TO-92-3
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.096V