LT1767EMS8-2.5#PBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1767EMS8-2.5#PBF
Package:
8-MSOP
Description:
IC REG BCK SEPIC 2.5V 1.5A 8MSOP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 150
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series -
Package Tube
Function Step-Down
Topology Buck, SEPIC
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Active
Current - Output 1.5A
Number of Outputs 1
Base Product Number LT1767
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 1.25MHz
Operating Temperature 0°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 25V
Voltage - Input (Min) 3V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V