Home / Voltage Reference / LT1790BCS6-1.25#TRMPBF
LT1790BCS6-1.25#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1790BCS6-1.25#TRMPBF
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3089
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±0.1%
Reference Type Series
Voltage - Input 2.6V ~ 18V
Current - Output 5 mA
Current - Supply 75µA
Base Product Number LT1790
Noise - 0.1Hz to 10Hz 10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 14µVrms
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package TSOT-23-6
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V