LT3032EDE-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT3032EDE-3.3#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
14-DFN (4x3)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG LINEAR +-3.3V 14DFN
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1069
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Analog Devices Inc.
PSRR 68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Series -
Package Tube
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-PowerWFDFN
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 150mA, 150mA
Base Product Number LT3032
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Number of Regulators 2
Output Configuration Positive and Negative
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) ±20V
Voltage Dropout (Max) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 14-DFN (4x3)
Voltage - Output (Min/Fixed) ±3.3V