
Analog Devices Inc.
Product No:
LT3573IMSE#PBF
Manufacturer:
Package:
16-MSOP-EP
Batch:
-
Description:
IC REG FLYBACK 1.25A 16MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.0725
9.0725
10
8.19565
81.9565
25
7.81432
195.358
100
6.78509
678.509
250
6.480178
1620.0445
500
5.908411
2954.2055
1000
5.146036
5146.036
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Flyback |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 1.25A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT3573 |
| Output Configuration | Positive or Negative, Isolation Capable |
| Frequency - Switching | 40kHz ~ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 16-MSOP-EP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | - |