
Analog Devices Inc.
Product No:
LT3680IDD#TRPBF
Manufacturer:
Package:
10-DFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 3.5A 10DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.654
12.654
10
11.6337
116.337
25
11.15148
278.787
100
9.825375
982.5375
250
9.343174
2335.7935
500
8.74038
4370.19
1000
8.017031
8017.031
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT3680 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 230kHz ~ 2.45MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.79V |