
Analog Devices Inc.
Product No:
LT3684IMSE#PBF
Manufacturer:
Package:
10-MSOP-EP
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 10MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.526
10.526
10
9.50665
95.0665
25
9.06452
226.613
100
7.87075
787.075
250
7.517008
1879.252
500
6.853756
3426.878
1000
5.969401
5969.401
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 2A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT3684 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 3MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 34V |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Voltage - Output (Max) | 20V |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-EP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.265V |