
Analog Devices Inc.
Product No:
LT3922EUFD-1#PBF
Manufacturer:
Package:
28-QFN (4x5)
Batch:
-
Description:
IC LED DRVR CTRLR PWM 2.3A 28QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.163
7.163
10
6.46855
64.6855
25
6.16816
154.204
100
5.35572
535.572
250
5.115028
1278.757
500
4.663702
2331.851
1000
4.061934
4061.934
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | DC DC Controller |
| Series | - |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tube |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Frequency | 200kHz ~ 2MHz |
| Applications | Automotive, Lighting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Output | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Internal Switch(s) | No |
| Base Product Number | LT3922 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Supply (Max) | 36V |
| Voltage - Supply (Min) | 2.8V |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x5) |
| Current - Output / Channel | 2.3A |