
Analog Devices Inc.
Product No:
LT3999IDD#PBF
Manufacturer:
Package:
10-DFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC REG PUSH-PULL ADJ 1A 10DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.5595
8.5595
10
6.65665
66.5665
25
6.47672
161.918
50
5.57707
278.8535
100
5.325225
532.5225
250
5.217286
1304.3215
500
5.127321
2563.6605
1000
5.037375
5037.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Push-Pull |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT3999 |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Frequency - Switching | 50kHz ~ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | - |