
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6010AIDD#PBF
Manufacturer:
Package:
8-DFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.0205
7.0205
10
6.33745
63.3745
25
6.04314
151.0785
100
5.247135
524.7135
250
5.011364
1252.841
500
4.569158
2284.579
1000
3.979598
3979.598
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.11V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 260µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LT6010 |
| Current - Input Bias | 2 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Voltage - Input Offset | 20 µV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (3x3) |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |