
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6105CDCB#TRPBF
Manufacturer:
Package:
6-DFN (2x3)
Batch:
-
Description:
IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT 6DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.287
3.287
10
2.95165
29.5165
25
2.79034
69.7585
100
2.418225
241.8225
250
2.29425
573.5625
500
2.058612
1029.306
1000
1.736182
1736.182
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 100 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 240µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LT6105 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x3) |
| Current - Output / Channel | 1 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.85 V |