
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6105HMS8#TRPBF
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.446
4.446
10
3.9919
39.919
25
3.77378
94.3445
100
3.270565
327.0565
250
3.102852
775.713
500
2.784184
1392.092
1000
2.348115
2348.115
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 100 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 300µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LT6105 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Output / Channel | 1 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.85 V |