
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6221CS8#TRPBF
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.061
6.061
10
5.4435
54.435
25
5.14596
128.649
100
4.45987
445.987
250
4.231186
1057.7965
500
3.796618
1898.309
1000
3.201975
3201.975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | LT® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 900µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LT6221 |
| Current - Input Bias | 250 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 60 MHz |
| Voltage - Input Offset | 700 µV |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |