
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6375IDF#PBF
Manufacturer:
Package:
14-DFN (4x4)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 14DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.854
8.854
10
7.999
79.99
25
7.62698
190.6745
100
6.62226
662.226
250
6.324644
1581.161
500
5.766614
2883.307
1000
5.022526
5022.526
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 575 kHz |
| Amplifier Type | Differential |
| Package / Case | 14-WFDFN Exposed Pad, 12 Leads |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 350µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LT6375 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 120 µV |
| Supplier Device Package | 14-DFN (4x4) |
| Current - Output / Channel | 28 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 50 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |