
Analog Devices Inc.
Product No:
LT6703HVHS5-3#TRPBF
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR TSOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.363
3.363
10
3.02385
30.2385
25
2.85874
71.4685
100
2.477695
247.7695
250
2.350642
587.6605
500
2.109228
1054.614
1000
1.778875
1778.875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | General Purpose |
| Series | Over-The-Top® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 13.5mV |
| Output Type | Open-Collector |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | LT6703 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 29µs |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Current - Quiescent (Max) | 17µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.01µA @ 18V |
| Voltage - Input Offset (Max) | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.4V ~ 18V |