
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8253AEUFDM#PBF
Manufacturer:
Package:
28-QFN (4x5)
Batch:
-
Description:
40V USB TYPE-C PD 60W 4-SW BUCK-
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.8395
10.8395
10
9.7907
97.907
25
9.33546
233.3865
100
8.10597
810.597
250
7.741664
1935.416
500
7.058576
3529.288
1000
6.147792
6147.792
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tube |
| Applications | USB, Type-C Controller |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.1mA |
| Voltage - Supply | 4V ~ 40V |
| Base Product Number | LT8253 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x5) |