
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8300IS5#TRPBF
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC REG FLYBACK 260MA TSOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.6805
9.6805
10
8.7419
87.419
25
8.3353
208.3825
100
7.23748
723.748
250
6.9122
1728.05
500
6.3023
3151.15
1000
5.4891
5489.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Flyback |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 260mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT8300 |
| Output Configuration | Positive or Negative, Isolation Capable |
| Frequency - Switching | 7.5kHz ~ 750kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 100V |
| Voltage - Input (Min) | 6V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | - |