
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8333RDD#PBF
Manufacturer:
Package:
10-DFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC REG BOOST ADJ 3A 10DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3035
4.3035
10
3.8646
38.646
25
3.6537
91.3425
100
3.166635
316.6635
250
3.00428
751.07
500
2.69572
1347.86
1000
2.273502
2273.502
2500
2.159825
5399.5625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Topology | Boost, SEPIC |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT8333 |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Voltage - Input (Min) | 2.8V |
| Voltage - Output (Max) | 40V |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V, 1.6V |