
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8350RV#PBF
Manufacturer:
Package:
32-LQFN (6x4)
Batch:
-
Description:
IC REG BCK-BST ADJ 6A 32LQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.2745
8.2745
10
7.4746
74.746
25
7.12652
178.163
80
6.188062
495.04496
230
5.90995
1359.2885
490
5.388457
2640.34393
980
4.69318
4599.3164
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck-Boost |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TFQFN Exposed Pad, 28 Leads |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 6A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT8350 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | 18V |
| Supplier Device Package | 32-LQFN (6x4) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |