
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8570IDD-1#PBF
Manufacturer:
Package:
8-DFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC REG MULT CONFG ADJ 375MA 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.2295
7.2295
10
6.5341
65.341
25
6.23048
155.762
100
5.41006
541.006
250
5.16686
1291.715
500
4.710974
2355.487
1000
4.103107
4103.107
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Topology | Boost, Charge Pump, Cuk, SEPIC |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 375mA (Switch) |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT8570 |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 1.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Voltage - Input (Min) | 2.55V |
| Voltage - Output (Max) | 65V (Switch) |
| Supplier Device Package | 8-DFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.003V, 1.204V |