
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8614HUDC#PBF
Manufacturer:
Package:
20-QFN (3x4)
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 4A 20QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.5305
12.5305
10
11.5159
115.159
25
11.03862
275.9655
100
9.726005
972.6005
250
9.24863
2312.1575
500
8.651935
4325.9675
1000
7.93592
7935.92
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-WFQFN, 18 Leads, Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 4A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT8614 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 3MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Voltage - Input (Min) | 3.4V |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Supplier Device Package | 20-QFN (3x4) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |