
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8645SJV-2#PBF
Manufacturer:
Package:
32-LQFN (6x4)
Batch:
-
Description:
65V, 8A SYNC BUCK SILENT SWITCHE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.452
13.452
10
12.3595
123.595
25
11.84726
296.1815
80
10.438486
835.07888
230
9.926142
2283.01266
490
9.285728
4550.00672
980
8.517254
8346.90892
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Silent Switcher®2 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 8A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LT8645 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 65V |
| Voltage - Input (Min) | 3.4V |
| Voltage - Output (Max) | 12V |
| Supplier Device Package | 32-LQFN (6x4) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.97V |