
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8698SEV#WPBF
Manufacturer:
Package:
32-LQFN (6x4)
Batch:
-
Description:
IC BATT CHG 1CELL 32LQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.9655
9.9655
10
9.0041
90.041
25
8.58534
214.6335
80
7.45465
596.372
230
7.119547
1637.49581
490
6.491369
3180.77081
980
5.653773
5540.69754
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Applications | Automotive, Industrial USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TFQFN Exposed Pad, 30 Leads |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3A |
| Voltage - Supply | 5V ~ 42V |
| Base Product Number | LT8698 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 32-LQFN (6x4) |