
Analog Devices Inc.
Product No:
LT8708ELWE#PBF
Manufacturer:
Package:
64-LQFP-EP (10x10)
Batch:
-
Description:
80V BIDIRECTIONAL BUCK-BOOST CON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.409
15.409
10
14.1645
141.645
25
13.5774
339.435
160
11.962761
1914.04176
320
11.375661
3640.21152
480
10.641738
5108.03424
960
9.761041
9370.59936
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck-Boost |
| Clock Sync | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Phases | 2 |
| Package / Case | 64-LQFP Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Duty Cycle (Max) | 80% |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | LT8708 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 400kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Supplier Device Package | 64-LQFP-EP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.8V ~ 80V |