
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1046CN8#PBF
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP INV 50MA 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.9635
6.9635
10
6.29375
62.9375
25
6.00134
150.0335
100
5.21094
521.094
250
4.976784
1244.196
500
4.537656
2268.828
1000
3.952152
3952.152
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 50mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC1046 |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Frequency - Switching | 5.5kHz ~ 30kHz |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Voltage - Input (Min) | 1.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -Vin, 2Vin, Vin/2 |