
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1144IN8#PBF
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP INV 50MA 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.3505
8.3505
10
7.54015
75.4015
25
7.18922
179.7305
100
6.242355
624.2355
250
5.961782
1490.4455
500
5.435729
2717.8645
1000
4.734344
4734.344
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 50mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC1144 |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Frequency - Switching | 4kHz ~ 10kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Input (Min) | 2V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -Vin, 2Vin, Vin/2 |