
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1250CN8#PBF
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1 CIRC 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.132
8.132
10
7.3435
73.435
25
7.0015
175.0375
100
6.079525
607.9525
250
5.806248
1451.562
500
5.293932
2646.966
1000
4.610844
4610.844
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LTC1250 |
| Current - Input Bias | 50 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.75 V |