
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1326IS8-2.5#PBF
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 3 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.949
8.949
10
8.0864
80.864
25
7.7102
192.755
100
6.69465
669.465
250
6.393804
1598.451
500
5.829618
2914.809
1000
5.077418
5077.418
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | LTC1326 |
| Voltage - Threshold | 2.363V, 3.118V, Adj |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Number of Voltages Monitored | 3 |