
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1443CN#PBF
Manufacturer:
Package:
16-PDIP
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 W/VOLT REF 16DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.3055
7.3055
10
6.6006
66.006
25
6.29318
157.3295
100
5.464305
546.4305
250
5.218692
1304.673
500
4.758246
2379.123
1000
4.14427
4144.27
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | with Voltage Reference |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Hysteresis | - |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | LTC1443 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Output (Typ) | 0.015mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | 12µs |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Current - Quiescent (Max) | 8.5µA |
| Current - Input Bias (Max) | - |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 11V, ±1V ~ 5.5V |