
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1475CS8-3.3#PBF
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC REG MULTI CONFG 3.3V 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.7445
10.7445
10
9.7033
97.033
25
9.25224
231.306
100
8.03358
803.358
250
7.672542
1918.1355
500
6.995553
3497.7765
1000
6.092901
6092.901
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down, Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck, Buck-Boost, SEPIC |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 750mA (Switch) |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC1475 |
| Output Configuration | Positive or Negative |
| Frequency - Switching | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |