
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1517ES5-5#TRPBF
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC REG CHARGE PUMP 5V SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.992
6.992
10
6.3156
63.156
25
6.02224
150.556
100
5.229085
522.9085
250
4.994074
1248.5185
500
4.553407
2276.7035
1000
3.96587
3965.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 20mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC1517 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 800kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |