
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1622CMS8#PBF
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC REG CTRLR BUCK 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.289
6.289
10
5.68195
56.8195
25
5.41804
135.451
100
4.7044
470.44
250
4.49293
1123.2325
500
4.096495
2048.2475
1000
3.567915
3567.915
2500
3.43577
8589.425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Clock Sync | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Duty Cycle (Max) | 100% |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | LTC1622 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2V ~ 10V |