
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1645CS8#PBF
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC HOT SWAP CTRLR GP 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.949
8.949
10
8.0864
80.864
25
7.7102
192.755
100
6.69465
669.465
250
6.393804
1598.451
500
5.829618
2914.809
1000
5.077418
5077.418
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | Hot Swap Controller, Sequencer |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Features | Latched Fault, UVLO |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.1 mA |
| Voltage - Supply | 1.2V ~ 12V |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Channels | 2 |
| Base Product Number | LTC1645 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Programmable Features | Circuit Breaker, Slew Rate |
| Current - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-SO |