
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1647-3CGN#PBF
Manufacturer:
Package:
16-SSOP
Batch:
-
Description:
IC HOT SWAP CTRLR GP 16SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.6995
9.6995
10
8.76375
87.6375
25
8.3562
208.905
100
7.25553
725.553
250
6.92949
1732.3725
500
6.318051
3159.0255
1000
5.502818
5502.818
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | Hot Swap Controller |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Features | Auto Retry, UVLO |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1 mA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 16.5V |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Channels | 2 |
| Base Product Number | LTC1647 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Programmable Features | Circuit Breaker, Fault Timeout, Slew Rate |
| Current - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |