
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1726EMS8-5#TRPBF
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 3 CHANNEL 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.327
6.327
10
5.68575
56.8575
25
5.37472
134.368
100
4.658135
465.8135
250
4.419248
1104.812
500
3.965376
1982.688
1000
3.344285
3344.285
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset | Active Low |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | LTC1726 |
| Voltage - Threshold | 3.085V, 4.675V, Adj |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Number of Voltages Monitored | 3 |