
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC1772BES6#TRPBF
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC REG CTRLR MULT TOP SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.118
6.118
10
5.49195
54.9195
25
5.19194
129.7985
100
4.49958
449.958
250
4.268806
1067.2015
500
3.830381
1915.1905
1000
3.230437
3230.437
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck, Boost, Flyback |
| Clock Sync | No |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Duty Cycle (Max) | 100% |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | LTC1772 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 550kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.5V ~ 9.8V |