
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC2053IDD#TRPBF
Manufacturer:
Package:
8-DFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1 CIRC 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.761
11.761
10
10.621
106.21
25
10.12738
253.1845
100
8.79358
879.358
250
8.398304
2099.576
500
7.657304
3828.652
1000
6.669256
6669.256
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 950µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LTC2053 |
| Current - Input Bias | 4 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 200 kHz |
| Voltage - Input Offset | 5 µV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (3x3) |
| Voltage - Supply Span (Max) | 11 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |