
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC2057IDD#PBF
Manufacturer:
Package:
8-DFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1 CIRC 8DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.7715
3.7715
10
3.38675
33.8675
25
3.20188
80.047
100
2.775045
277.5045
250
2.632716
658.179
500
2.362346
1181.173
1000
1.99234
1992.34
2500
1.892723
4731.8075
5000
1.821568
9107.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.45V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 900µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LTC2057 |
| Current - Input Bias | 30 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 0.5 µV |
| Supplier Device Package | 8-DFN (3x3) |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.75 V |