
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC2057IMS#PBF
Manufacturer:
Package:
10-MSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1CIRC 10MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.99
3.99
10
3.58055
35.8055
25
3.38504
84.626
100
2.9336
293.36
250
2.783196
695.799
500
2.497341
1248.6705
1000
2.106188
2106.188
2500
2.00088
5002.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.45V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 900µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LTC2057 |
| Current - Input Bias | 30 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 0.5 µV |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.75 V |