
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC2066IS5#TRPBF
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZER-DRIFT 1CIR TSOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2015
3.2015
10
2.8785
28.785
25
2.72156
68.039
100
2.358755
235.8755
250
2.23782
559.455
500
2.007996
1003.998
1000
1.693489
1693.489
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.0175V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 7.5µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LTC2066 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 100 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.25 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.7 V |