
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC2237CUH#PBF
Manufacturer:
Package:
32-QFN (5x5)
Batch:
-
Description:
IC ADC 10BIT PIPELINED 32QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.4235
13.4235
10
12.33955
123.3955
25
11.82864
295.716
100
10.42188
1042.188
250
9.910362
2477.5905
500
9.270993
4635.4965
1000
8.503735
8503.735
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Architecture | Pipelined |
| Configuration | S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Parallel |
| Number of Bits | 10 |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Base Product Number | LTC2237 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.4V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.4V |
| Sampling Rate (Per Second) | 40M |