
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC2312ITS8-12#TRPBF
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-8
Batch:
-
Description:
IC ADC 12BIT SAR TSOT23-8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.417
8.417
10
7.6057
76.057
25
7.25154
181.2885
100
6.2966
629.66
250
6.013614
1503.4035
500
5.483001
2741.5005
1000
4.775517
4775.517
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Input Type | Single Ended |
| Architecture | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | SPI |
| Number of Bits | 12 |
| Package / Case | SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Base Product Number | LTC2312 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | TSOT-23-8 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V, 5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.6V, 5V |
| Sampling Rate (Per Second) | 500k |