
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC2321CUFD-12#TRPBF
Manufacturer:
Package:
28-QFN (4x5)
Batch:
-
Description:
IC ADC 12BIT SAR 28QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.597
12.597
10
11.5748
115.748
25
11.09524
277.381
100
9.77569
977.569
250
9.295902
2323.9755
500
8.696148
4348.074
1000
7.976476
7976.476
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Input Type | Differential, Pseudo-Differential |
| Architecture | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | LVDS - Serial, Serial |
| Number of Bits | 12 |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Base Product Number | LTC2321 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x5) |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Voltage - Supply, Analog | 3.13V ~ 3.47V, 5V |
| Voltage - Supply, Digital | 3.13V ~ 3.47V, 5V |
| Sampling Rate (Per Second) | 2M |