
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3100EUD#PBF
Manufacturer:
Package:
16-QFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC REG TRIPLE BUCK/BST/LNR 16QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.9965
8.9965
10
8.1301
81.301
25
7.752
193.8
100
6.730845
673.0845
250
6.428346
1607.0865
500
5.861139
2930.5695
1000
5.104863
5104.863
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Topology | Step-Down (Buck) (1), Step-Up (Boost) (1), Linear (LDO) (1) |
| w/Sequencer | Yes |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.5V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 3 |
| Base Product Number | LTC3100 |
| Frequency - Switching | 1.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Voltage/Current - Output 1 | 0.6V ~ 5.5V, 250mA |
| Voltage/Current - Output 2 | 1.5V ~ 5.25V, 700mA |
| Voltage/Current - Output 3 | 0.6V ~ 5.25V, 100mA |