
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3122EMSE#TRPBF
Manufacturer:
Package:
12-MSOP-EP
Batch:
-
Description:
IC REG BOOST ADJ 2.5A 12MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.802
6.802
10
6.1408
61.408
25
5.85542
146.3855
100
5.084305
508.4305
250
4.85583
1213.9575
500
4.427361
2213.6805
1000
3.856088
3856.088
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up |
| Topology | Boost |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 2.5A (Switch) |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC3122 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8V |
| Voltage - Output (Max) | 15V |
| Supplier Device Package | 12-MSOP-EP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.2V |