
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3310SEV-1#PBF
Manufacturer:
Package:
18-LQFN (3x3)
Batch:
-
Description:
10A LOW VLTG SYNCH STEP-DWN SILN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.398
8.398
10
7.58385
75.8385
25
7.23102
180.7755
80
6.27855
502.284
230
5.996314
1379.15222
624
5.46725
3411.564
1248
4.76179
5942.71392
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Silent Switcher®2 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 18-TFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 10A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC3310 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.25V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 18-LQFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |