
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3313JV#PBF
Manufacturer:
Package:
18-LQFN (3x3)
Batch:
-
Description:
15V 5A SS1 SYNC BUCK DC/DC 3X3 L
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.3905
11.3905
10
10.29325
102.9325
25
9.81464
245.366
80
8.522098
681.76784
230
8.139106
1871.99438
624
7.420963
4630.680912
1248
6.46342
8066.34816
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 18-PowerTFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 15A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC3313 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 500kHz ~ 5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.25V |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Supplier Device Package | 18-LQFN (3x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |