
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3374AHFE#PBF
Manufacturer:
Package:
38-TSSOP-EP
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 1A 8OUT 38TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.0885
14.0885
10
12.9485
129.485
25
12.41156
310.289
100
10.935545
1093.5545
250
10.398776
2599.694
500
9.727905
4863.9525
1000
8.922837
8922.837
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 1A |
| Number of Outputs | 8 |
| Base Product Number | LTC3374 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Supplier Device Package | 38-TSSOP-EP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |