
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3376EY#PBF
Manufacturer:
Package:
64-BGA (7x7)
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 12A 4OUT 48QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.996
12.996
10
11.9472
119.472
25
11.45244
286.311
80
10.090548
807.24384
260
9.595256
2494.76656
520
8.976198
4667.62296
1040
8.233346
8562.67984
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-LFBGA |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 12A |
| Number of Outputs | 4 |
| Base Product Number | LTC3376 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | 16.6V |
| Supplier Device Package | 64-BGA (7x7) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.4V |