
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC3441EDE#PBF
Manufacturer:
Package:
12-DFN (4x3)
Batch:
-
Description:
IC REG BCK BST ADJ 1.2A 12DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.4025
10.4025
10
9.3974
93.974
25
8.9604
224.01
100
7.78031
778.031
250
7.430596
1857.649
500
6.774982
3387.491
1000
5.900782
5900.782
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Buck-Boost |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 1.2A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LTC3441 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.4V |
| Voltage - Output (Max) | 5.25V |
| Supplier Device Package | 12-DFN (4x3) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.4V |